Cukrzyca to choroba, w której niezwykle istotną rolę pełni dieta. Jest tak ważna, ponieważ wspomaga regulowanie poziomu cukru we krwi. Stan, gdy cukru jest zbyt dużo wpływa negatywnie na cały organizm, prowadząc do problemów takich jak zaburzenia widzenia czy nieprawidłowa praca nerek. W odpowiedzi na potrzeby osób chorujących na cukrzycę, insulinooporność oraz diabetyków opracowaliśmy specjalny catering dietetyczny. Poznaj go!

Zalecenia dietetyczne w cukrzycy

Dieta cukrzycowa opiera się na podstawowych zasadach zdrowego żywienia, a jej celem jest zapobieganie gwałtownym wahaniom poziomu cukru we krwi. Osiąga się to spożywając produkty o niskim indeksie glikemicznym – takie, które są wolniej trawione i wchłaniane. Takie artykuły spożywcze nie powodują gwałtownego wyrzutu glukozy do krwi, co w przypadku cukrzycy ma kluczowe znaczenie. Dieta cukrzycowa wymaga wiedzy i zwracania uwagi na to, które produkty mają niski indeks, a które wysoki. Nie zawsze jest to łatwe i – przynajmniej na początku – zajmuje sporo czasu. Rozwiązaniem, dzięki któremu będziesz mieć pewność, że posiłki skomponowane są z odpowiednich produktów jest catering dietetyczny dla cukrzyka.

Osoby zmagające się z cukrzycą powinny zwrócić uwagę nie tylko na to, co jedzą, ale i jak jedzą. Lekarze zalecają:

  • jedzenie posiłków w odpowiedniej ilości – bez przekraczania swojego zapotrzebowania kalorycznego, dzięki czemu zapobiega się rozwojowi otyłości,
  • regularne spożywanie posiłków – dzienny jadłospis powinien zawierać kilka posiłków, które chory spożywa w podobnych porach,
  • dbanie o to, żeby posiłki były zbilansowane, czyli zawierały odpowiednią ilość węglowodanów, tłuszczów i białek.

Przestrzeganie tych zasad będzie łatwiejsze z dietą pudełkową dla cukrzyka od SamGood. Z przyjemnością dostarczymy ci zestawy zdrowych, ale i smacznych posiłków. 

Catering dla cukrzyka – jak wygląda?

Dieta Cukrzycowa, którą oferujemy jest przeznaczona dla osób borykających się z problemami dotyczącymi zachowania prawidłowego poziomu cukru we krwi, choć może z niej skorzystać każda osoba, której zależy na diecie o niskim indeksie glikemicznym. Dzienny zestaw składa się z 5 dań (śniadania, II śniadania, obiadu, podwieczorku oraz kolacji) w 3 kalorycznościach do wyboru: 1200, 1500 i 2000 kcal. Nasza dieta dla cukrzyka pudełkowa składa się z posiłków przygotowywanych z nieprzetworzonych produktów i bogatych w błonnik, który pomaga w utrzymaniu prawidłowego stężenia cukru we krwi. Wiemy, że dieta musi być smaczna, bo w przeciwnym razie ciężko jest jej przestrzegać, dlatego w naszym menu potrawy są nie tylko zdrowe, ale i pyszne. Dietę pudełkową cukrzycową od SamGood mogą zamawiać także wszystkie przyszłe mamy, które cierpią na cukrzycę ciążową. Posiłki, które przyrządzamy pochodzą zarówno z kuchni tradycyjnej, jak i międzynarodowej.

Dieta pudełkowa dla cukrzyka – co będziesz jeść?

Dieta jest oczywiście oparta o produkty o niskim indeksie glikemicznym. Mimo tego ograniczenia jest różnorodna, smaczna i na pewno szybko ci się nie znudzi! Potrawy zmieniają się co jakiś czas, a aktualne menu znajdziesz na naszej stronie internetowej. 

Jak wyglądają przykładowe posiłki?

  • Śniadania: hummus z warzywami, paprykarz z tuńczyka na tostach, placuszki z makiem, kluski lane, omlet z orzechami.
  • II śniadania: owoce, orzechy, warzywa z dipem, surówki, szejk kefirowy z otrębami.
  • Obiady: kurczak z dwoma rodzajami kasz, makaron z indykiem, pieczony sandacz z kuskusem, łosoś z brązowym ryżem, spaghetti z pesto, zapiekanka gryczana.
  • Podwieczorek: owoce, budyń jaglany, domowe mango lassi, domowy koktajl, zdrowe chipsy ziemniaczane.
  • Kolacja: warzywa z patelni z kaszą, zupa krem z marchwi, placki ryżowe, tosty z salsą, ryż z jabłkami i cynamonem.

Dietę możesz zamówić na tak długi okres, jak chcesz. Zestawy dostarczamy 3 razy w tygodniu w godzinach nocnych lub porannych. Jeśli zastanawiasz się, jak wygląda taki przykładowy dzień z naszymi boxami, możesz zamówić zestaw próbny. Ustal swoją kaloryczność, zamów catering i zobacz, jak wygodnie jest dbać o swoje zdrowie z SamGood!

Sam Good dieta pudełkowa
Administrator Sam Good