Sam Good

Catering dietetyczny Kędzierzyn-Koźle

W ostatnim czasie panuje moda na bycie fit. Realia pokazują jednak, że nie każdy ma czas, aby móc poświęcić go na codzienne przygotowywanie dietetycznych posiłków. W sieci także można znaleźć wiele rygorystycznych diet. Te są jednak szkodliwe dla zdrowia, a efekt jojo jest po nich gwarantowany. Jesteś zabiegany, a jednocześnie chcesz być fit? Postaw na catering dietetyczny. Kędzierzyn Koźle to miasto, które zapewnia szereg możliwości w zakresie wyboru diety.

Dieta pudełkowa: Kędzierzyn-Koźle – kiedy warto się na nią zdecydować?

Przejście na dietę nie musi oznaczać rezygnacji ze smacznych potraw. Wiele osób jest błędnie przekonanych o tym, że redukcja kilogramów wiąże się z głodówką i monotonnymi posiłkami. Warto pamiętać, że nagłe odcięcie organizmu od kalorii, do jakich jest przyzwyczajony, sprawi, że zacznie się tracić na wadze w bardzo szybkim czasie. Jednak powrót do normalnego odżywiania szybko weryfikuje ten rodzaj diety i pokazuje, że ponownie przybiera się kilogramy, często z nawiązką. Należy więc unikać różnego rodzaju głodówek, czy podejrzanie wyglądających rozpisek dietetycznych.

Osoby chcące przejść na dietę obawiają się, że nie będą w stanie przygotowywać samodzielnie posiłków. Dla nich idealny będzie catering dietetyczny. Kędzierzyn-Koźle daje wiele możliwości wyboru różnych menu oraz różnej kaloryczności posiłków. Dzięki temu każdy ma możliwość wybrania jadłospisu, który będzie odpowiadać indywidualnym upodobaniom kulinarnym, a tym samym pozwoli wytrwać w postanowieniu zdrowego odżywiania się. Decydując się na catering pudełkowy, można wybrać opcję:

  • codzienną,
  • wegetariańską,
  • sportową,
  • cukrzycową,
  • sportową.

Nie wiesz, która dieta będzie dla Ciebie idealna, kiedy decydujesz się na catering dietetyczny? Kędzierzyn Koźle daje możliwość sprawdzenia aktualnego, tygodniowego menu. To znacznie ułatwi Ci podjęcie decyzji.

Dieta pudełkowa: Kędzierzyn-Koźle – jak dopasować kaloryczność posiłków?

Jedną z najważniejszych kwestii przy wyborze cateringu dietetycznego jest jego dopasowanie do zapotrzebowania kalorycznego organizmu. Czym dokładnie jest ten wskaźnik? Każdy człowiek jest inny, a w związku z tym potrzebuje innej dawki kalorii do prawidłowego funkcjonowania. Przy wyborze menu dietetycznego istnieje możliwość dopasowania jednego z kilku wariantów dietetycznych, począwszy od 1200 kalorii do nawet 3000 kalorii w menu sportowym. 

Jak sprawdzić, ile kalorii potrzebuje Twój organizm? W tym celu wystarczy posłużyć się prostym narzędziem, jakim jest kalkulator dostępny na stronie internetowej. Podaje się w nim kilka podstawowych informacji:

  • wiek,
  • waga,
  • wzrost,
  • płeć,
  • aktywność fizyczna.

Na podstawie wyżej wymienionych szczegółów kalkulator szybko przelicza, jaka dawka kalorii jest potrzebna do utrzymania aktualnej sylwetki i wagi. Jeżeli jesteś osobą, która szuka przede wszystkim możliwości zdrowego odżywiania się i wyrobienia u siebie dobrych nawyków żywieniowych, to postaw na catering o dokładnie takiej samej kaloryczności, jak Twój wynik. W ten sposób zachowasz swoją wagę i sylwetkę. Jeżeli jednak chciałbyś powrócić do utraconej przez lata sylwetki, wówczas otrzymany wynik należy pomniejszyć o około 500 kalorii. W ten sposób będziesz zdrowo się odżywiać, jedząc to, co lubisz, ale dodatkowo zrzucisz kilka kilogramów.

Catering dietetyczny: Kędzierzyn-Koźle – czy jest to rozwiązanie dla każdego?

Dieta pudełkowa to bez wątpienia rozwiązanie, z którego może skorzystać każdy. Jeszcze do niedawna panowało przekonanie, że jedynie zamożni mogą pozwolić sobie na usługę, jaką jest catering dietetyczny. Kędzierzyn-Koźle pokazuje jednak, że cena dziennego zestawu pełnowartościowych posiłków jest zdecydowanie niższa niż stołowanie się na mieście, a porównywalna do samodzielnego gotowania. Wariant ten jest nie tylko zdrowszy, ale również smaczniejszy niż dania typu fast-food. Co więcej, każdego dnia dostarczany jest wprost przed drzwi Twojego domu czy mieszkania. Nie musisz pamiętać o zakupach i unikasz stania w kolejkach do kasy. Zaoszczędzony czas możesz natomiast poświęcić dla rodziny lub na własne przyjemności.

Kalkulator kalorii

Oblicz swoje zapotrzebowanie:

Sam Good

Poznaj nasze diety!